Hét év várakozás után az XRP árfolyama új történelmi csúcsot döntött, de a legtöbb rajongó mégsem boldog – sőt, sokan kifejezetten dühösek. Az önmagát XRP Army-ként (XRP-hadseregként) nevező közösség tagjai úgy érzik, a kriptójukat évekig mesterségesen tartották vissza, legfőképpen az amerikai tőzsdefelügyelet (SEC) hosszan elhúzódó pere miatt.
Az XRP legutóbb 2018-ban járt csúcson, azóta a legtöbb nagyobb kriptovaluta – köztük a Bitcoin vagy az Ethereum – több új rekordot is elért. Az XRP viszont hosszú ideig oldalazott, részben a Ripple és a SEC közötti 2020-ban kezdődött pereskedés miatt, amelyben a hatóság azzal vádolta a céget, hogy szabályozatlan értékpapírként árulta az XRP-t.
Bár 2023-ban egy bíró kimondta, hogy az XRP nem minősül értékpapírnak a lakossági piacon, a jogi huzavona ezután is folytatódott. A per végül 2025 márciusában zárult le hivatalosan, amikor Ripple visszavonta a fellebbezését, de az XRP Army tagjai szerint a kár addigra már megtörtént.
„Mi vagyunk a világ legelszántabb kriptohadserege” – mondta az egyik ismert közösségi tag, MackAttackXRP. „Nem örülün
k az új rekordnak, hanem dühösek vagyunk. Hét évig néztük, ahogy más coinok szárnyalnak, miközben minket csak nevettek.”
Are uber drivers actually rich from XRP?
— Jakey (@SolJakey) July 20, 2025
I took 50 uber rides to find out! pic.twitter.com/Dex10kguWc
A közösség haragja nemcsak a hatóságok, hanem a kriptós médiára és más projekt-hívek felé is irányul, akik évekig gúnyolták az XRP-t. Ennek ellenére sokan, mint például James Rule, kitartottak. „Én nem adtam el. És most nem is tervezem, csak ha eléri az 5 dollárt.”
De van, aki még tovább megy: MackAttackXRP szerint az igazi célár 27 dollár, amit technikai elemzés alapján már 2023-ban megjósolt. „Nem az számít, mikor történik meg – hanem hogy megtörténik. Az elemzés nem hazudik.”
Az XRP tehát új csúcsra jutott, de a közösségnek ez nem elég – számukra ez csak egy lépés az igazi igazságszolgáltatás és anyagi elismerés felé. Az XRP Army még mindig harcol – és nem fog megnyugodni, amíg a coin nem bizonyítja be végleg, hogy sosem kellett volna leírni.